Historia

Zakład Pielęgniarstwa Klinicznego został powołany do życia Zarządzeniem JM Rektora Akademii Medycznej w Warszawie nr 54 /2005 z dnia 22 listopada 2005 r.
Pierwszym Kierownikiem była Pani  dr hab. n. med. Anna Doboszyńska, profesor WUM

W latach 2013 - 2014 p.o. Kierownika była  dr n. med. Ewa Kądalska

Od roku 2014 funkcję Kierownika Zakładu pełni Pani Prodziekan ds. Oddziału Pielęgniarstwa,  prof. dr hab. n. med. Bożena Czarkowska - Pączek

Zadaniem Zakładu jest prowadzenie zajęć dydaktycznych dla studentów studiów stacjonarnych
i niestacjonarnych pierwszego i drugiego stopnia na Wydziale Nauki o Zdrowiu z zakresu pielęgniarstwa klinicznego, w tym: internistycznego, pediatrycznego, geriatrycznego, opieki paliatywnej, farmakologii klinicznej, rehabilitacji i usprawniania w geriatrii,  a także realizacja projektów i prac badawczych.

W ciągu dotychczasowej działalności Zakładu pracownicy naukowo-dydaktyczni wzięli udział w kilkudziesięciu konferencjach krajowych i zagranicznych, wygłaszając referaty dotyczące wyników prowadzonych prac własnych, które były publikowane w recenzowanych czasopismach polskich o zasięgu krajowym oraz w czasopismach zagranicznych z IF.

W ramach prowadzonej działalności naukowo-dydaktycznej powstały monografie pokonferencyjne, podręczniki dla studentów oraz Atlas of Trichoscopy dzięki Pani prof. Lidii Rudnickiej, która była naszym długoletnim pracownikiem.